CZYM JEST

ESCAPE ROOM ?

Rosnąca popularność gier escape room wynika z emocji, jakie te rozgrywki wyzwalają w uczestnikach i to w każdym wieku. Pozwalają oderwać się od rzeczywistość i przeżyć kilka chwil w zupełnie innym świecie jako postacie niesamowitych historii. Tu wkracza się w środek niezwykłych wydarzeń, a jedyną bronią jest spostrzegawczość.

Początki gier escape room

Wszystko zaczęło się w latach 80-tych XX wieku od komputerowych gier tekstowych, w których gracze wpływali na dalszą rozgrywkę wpisując polecenia tekstowe. W ten sposób rozwiązywali zagadki, decydowali o losach bohaterów, nadawali rozgrywce właściwego biegu. Jednocześnie gry bardzo rozwijały wyobraźnię i rozbudzały chęć przeżywania przygód.

(R)ewolucja gier

Z tego gatunku wyewoluował z czasem nowy rodzaj gier nazywany powszechnie „escape room” z bardzo charakterystycznym rozwiązaniem „point and click” – polegało na klikaniu myszką w przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu. Uczestnicy zbierali w ten sposób ekwipunek, który mógł pomóc w rozwiązaniu zagadek, a ostatecznie w uwolnieniu się z zamkniętego pomieszczenia. Z reguły byli oni „uwięzieni” w pomieszczeniu, domu, fabryce, zamku. Ogromną rolę odgrywał na tym etapie wygląd. Grafika była rozwinięta i nadawano jej ciekawy klimat – często przypominała starą, opuszczoną fabrykę, itp.

Uczestnik, aby wydostać się musiał zbierać wskazówki i rozwiązywać kolejne łamigłówki, które prowadziły go do znalezienia kodu lub klucza do głównego wyjścia. Odbiorcy pokochali ten rodzaj rozgrywki, gdzie liczył się przede wszystkim spryt, umiejętność łączenia faktów, a także… nie ma co ukrywać cierpliwość. Przeszukanie wszystkich potencjalnych skrytek mocno angażowało, ale niekiedy też irytowało – bo zdarzały się sytuacje, gdy wskazówki pojawiały się w miejscach, gdzie wcześniej ich nie było dopiero po odnalezieniu jakieś przedmiotu lub odblokowaniu konkretnego poziomu.

Gry escape room w rzeczywistości

Ogromna popularność komputerowych gier escape room sprawiła, że zaczęto zastanawiać się czy nie przenieść takiej rozrywki do realnego świata. W ten sposób doznania byłyby jeszcze większe, zaś przygotowanie pokoju zagadek było możliwe niemal dla każdego. Początkowo moda na takie realne escape roomy pojawiła się w Azji i tam też się spopularyzowała, by z czasem przeniknąć do Europy. Tu zagościł na dobre i obecnie można cieszyć się tą niezwykłą rozrywką w naszym warszawskim escape roomie w jednym z kilku tematycznych pokojów zagadek.

Klucz do sukcesu!

Początkowo była angażująca fabuła, potem doszła do tego ciekawa grafika – komputerowe gry escape room dostarczały w szczytowej fazie rozwoju mocne wrażenia oraz spełniały duże oczekiwania graczy. Aby zainteresować uczestników w realu taką formą rozrywki, konieczne było przygotowanie ciekawej historii oraz zadbanie o odpowiedni wystrój pokoju zagadek. Właśnie dlatego w naszym warszawskim escape roomie zadbaliśmy o stworzenie interesującego tła dla rozgrywki.

Pokoje zagadek „Katakumby”, „Zaginiona”, „Krypta wampira”, „Zmieniając rzeczywistość”, „Klątwa Tutenchamona”, „Rozbitkowie w dżungli” to sześć różnych opowieści, które pozwalają uczestnikom lepiej wczuć się w swoje role. Historie mają nutę akcji przygodowej, horroru czy kryminału, a to w jaki sposób się rozwinie fabuła zależy od uczestników – to właśnie interaktywny charakter rozgrywki sprawia, że pokoje zagadek cieszą się taką dużą popularnością.

Dla kogo i kiedy?

Wizyta w naszym warszawskim escape roomie to propozycja na:

  • integrację firmową,
  • wieczór panieński lub kawalerski,
  • urodziny,
  • brak planów na popołudnie.

Bardzo często pokoje zagadek rezerwują u nas firmy, które pragną w ten sposób zapewnić element rozrywkowy i integracyjny imprezy. Działanie w grupie pozwala wszystkim uczestnikom rozgrywki lepiej się poznać, a gra ma wyraźnie teambuildingowy charakter. Chętnie odwiedzają nas też grupki, dla których zabawa w escape roomie jest wstępem do dalszego planu na wieczór panieński lub kawalerski. Gwarantujemy świetną zabawę i mnóstwo frajdy, co pozytywnie nastroi Was na pozostałą część atrakcji. Chętnie wpadają do nas także grupy znajomych, którzy poszukują sposobu na ciekawe spędzenie wspólnie czasu.

Warto choć raz odwiedzić escape room, żeby przekonać się dlaczego ta rozrywka zyskuje tak dużą popularność. Wiele osób, które odwiedza nas podczas imprez firmowych lub przychodzi namówiona przez znajomych, wraca do nas. Ten dreszczyk emocji jest po prostu uzależniający! Gdy raz spróbujecie, będziecie chcieli więcej, bo:

  • u nas rozwiązuje się rozmaite zagadki logiczne,
  • w pokojach zagadek traficie na tajne skrytki,
  • podczas gry escape room wchodzicie do innego świata,
  • wspólnie spędzicie czas na łamigłówkach,
  • u nas po prostu można świetnie się bawić.

Bez względu czy poszukujecie oryginalnej atrakcji na imprezę firmową, czy też chcecie spędzić ekscytujący wieczór ze znajomymi – to nasze warszawskie pokoje zagadek z pewnością będą odpowiedzią na Wasze oczekiwania. Włączcie kreatywne myślenie, uruchomcie spostrzegawczość i podejmijcie wyzwanie! Macie 60 minut… czas start!